dayafterwar.pl

Day After War - forum
Dzisiaj jest 18 wrz 2018, 14:30

Strefa czasowa UTC

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Grzybobranie

Miejsce występowania: Anomaliczny las
Szansa: 10% + 5% szczęście
Warunki: Szturmowiec/schronowiec (ewentualnie bez wymagań)

Opis: Podróżując po anomaliczny lesie napotykasz na niewielką, lekko podmokłą polanę. Widzisz na niej gęste połacie kwiatów o strasznie nieprzyjemnym zapachu. Twoją uwagę przyciąga przebijający się z wszechobecnego smrodu przyjemny, słodki zapach. Kierując się jego tropem natrafiasz na kilka grzybów. Po krótkiej analizie stwierdzasz iż to one wydzielają ową słodką woń.

Opcja 1: Odejdź (koniec eventu)
Opcja 2: Zbierz grzyby (Dostajesz od 2 do 5 grzybów (wartość 5-15 euro), 200xp, koniec eventu)
Opcja 3:Zjedz grzyby na miejscu (V1:45% na utratę 50% hp V2:45% na odnowienie 50%hp i kilku punktów akcji V3:5%otrzymujesz losową pozytywną mutację V4:5
%otrzymujesz losową negatywną mutację (każda z opcji daje 300-350 xp))

Tekst do opcji nr 3 V1 i V3: Po zjedzeniu grzybów czujesz nieprzyjemne wibrowanie w brzuchu i zaczyna Cię mdlić, postanawiasz udać się do najbliższej placówki medycznej lecz po 10 krokach upadasz i zaczynasz pluć krwią. (Tutaj można dodać jakiś tekst związany z konkretną mutacją)

Tekst do opcji nr 3 V2 i V4: Po zjedzeniu grzybów czujesz się odświeżony i najedzony. Czujesz nagły przypływ sił witalnych (w przypadku otrzymania mutacji dodajemy tekst "i wyostrzają Ci się wszystkie zmysły) Odpoczywasz kilka chwil i ruszasz w dalszą drogę.

Scenariusz napisany jako testowy. Ewentualne porady czy spostrzeżenia mile widziane;)

Administrator

DariusVortex napisał już dawno temu podobne i wygląda to tak:

3. Głód i grzyby

Miejsce występowania: Jaskonia troglodytów
Szansa wystąpienia: 10%
Opis: Chodzisz tymi tunelami już długo i w końcu się gubisz.
Tracisz 50 PA.
Błądzisz i głodniejesz. W pewnym momencie dostrzegasz rosnące na ścianie kolorowe grzyby. Wydają się być jadalne a nawet możesz się pokłócić o stwierdzenie, że sprawiają wrażenie smacznych. Co robisz?
Akcje:
1 Wolę nie ryzykować [Otrzymujesz Głód]
Wolisz nie próbować tych grzybów, mogą być trujące.
Otrzymujesz Głód.

2 Zjem, może nic mi się nie stanie [???] (test: to muszę ukryć) [Nie dla Schronowiec]

(udany) Brzuch przez chwilkę pobolał po czym przyzwyczaił się do grzybów. W sumie wydaje Ci się to dziwne, ale masz wrażenie jakby to wzmocniło Twój organizm.
Otrzymujesz 40 punktów doświadczenia
Otrzymujesz 40 punktów mutacji
Otrzymujesz trwale +1 hp. (maksymalnie +10 hp)
(nieudany) Ból brzucha i ”inne problemy” wywołane grzybami są nie do zniesienia. Twój organizm odrzuca grzyby. Zjedzenie tych grzybów było głupim pomysłem więc teraz cierp.
Otrzymujesz 40 punktów doświadczenia
Otrzymujesz 40 punktów mutacji
Otrzymujesz Zatrucie grzybami (perk)
Zatrucie grzybami (perk)
Jedzenie tamtych grzybów nie było dobrym pomysłem. Może i są jadalne ale jak się okazało to nie jest posiłek na Twój żołądek.
-1 siła
-1 wytrzymałość
-1% PA/h
Działa 3 godziny.

3 Pobierz próbkę [Tylko dla Schronowców, otrzymujesz głód]
Otrzymujesz dopisek do PW:
Ostrożnie pobierasz reprezentatywną próbkę zmutowanych grzybów. Możliwe, że zostaną dzięki temu odkryte ciekawe geny, enzymy, mikotoksyny czy też jakieś nietypowe metabolity. Tego typu organizmy mogą być niezwykłe.
Mimo wszystko głód zaczął dawać Ci się we znaki. Pozostaje inna metoda zaspokojenia głodu.
Otrzymujesz 50 punktów doświadczenia
(losowanie które z 3 poniższych:)
Szansa 70%-0,1%*botanika na: Otrzymujesz 1 Próbka grzyba.
Szansa 20%+0,05%*botanika na: Otrzymujesz 2 Próbka grzyba.
Szansa 10%+0,05%*botanika na: Otrzymujesz 3 Próbka grzyba.
Otrzymujesz Głód.

Próbka grzyba (przedmiot)
Jest to próbka dziwnego grzyba z jaskini. Może się przydać ludzkości.

Zgodnie z moimi instrukcjami więc nie mam się czego czepiać:) Jedyne co mogę uściślić to to, że doświadczenia zdobywa się mniej (to i tak będzie kwestia balansu) a też zmienimy stratę doświadczenia co śmierć. Na poziomach 1-10 bez straty, powyżej coraz większe, ale bez obaw odpowiedni eliksir sprawi, że doświadczenia nie stracimy:)

Ja to widzę tak: Warunki: Brak
"Opcja 2: Zbierz grzyby (Dostajesz od 2 do 5 grzybów (wartość 5-15 euro), 200xp, koniec eventu)"

Idąc z grzybami w koszu spotykasz leśniczego Gagałę! O nie te grzyby pewnie nie nadają się do jedzenia! Myśl, myśl - powtarzasz do siebie.
- A co my tutaj mamy? - Leśniczy mimowolnie się uśmiecha, nawet macka i narośl na jego twarzy wskazują na zadowolenie.
Nie odpowiadasz a leśniczy zagląda do koszyczka.
- Ale przecież to nie są grzyby do jedzenia...

Opcje:
1. No jasne, że nie są do jedzenia... Są na sprzedaż. [wymagane: inteligencja mniej niż 7]
2. Eeee... to dla teściowej! [wymagane: inteligencja 7 i więcej]

1. - No ładnie ładnie - Gagała zaciera łapki - no to będzie mandacik.
Tracisz 100 euro.

2. - Uuuu... Współczuję - nie wiesz co Gagała planuje - Ja swoją dopiero czwartym koszykiem wykończyłem, takie to twarde bydle było. Lepiej podsyp to jakimś pestycydem. Miłego dnia - leśniczy uśmiechając się odchodzi.

Gdy będę miał odrobinę wolnego czasu na dniach to napiszę z 8-10 eventów;) A raczej ich szkice do ewentualnej poprawki;)

Administrator

Postawa godna nagrodzenia:) Odwdzięczymy się:)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC